Deniz Akkaya’nın kızı Ayşe, babasıyla buluştu

Türkiye’nin magazin gündemine oturan eski manken Deniz Akkaya ve kızı arasındaki olaylara ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

Kızını kendisini balkona kilitlediği ve şiddetine maruz kaldığı için Çocuk Esirgeme Kurumu’na gönderen Deniz Akkaya, günlerdir sosyal medya hesabından bu konuya ilişkin paylaşımlarda bulunuyor.

Mahkeme kararını verdi

Aile büyüklerinin kızına şiddet uyguladığını belirten Akkaya son olarak kızının odasında kendisinden habersiz alınmış akıllı telefonlar bulunduğunu iddia etmişti.

Akkaya’nın kızını ‘burnu sürtsün’ diyerek Çocuk Esirgeme Kurumu’na göndermesine baba Efe Önbilgin karşı çıktı.

Avukatı vasıtasıyla harekete geçen Efe Önbilgin, mahkemeye itiraz ederek bu durumun çocuğu kötü etkileyeceği beyanıyla 15 yaşındaki Ayşe’nin kendisine teslim edilmesini talep etti.

Baba-kız kavuştu

Mahkeme sürecinde ara karar açıklanırken Deniz Akkaya, kendisinin de izniyle kızlarının babası Önbilgin’e teslim edildiğini duyurdu.

Bu kapsamda Önbilgin’in avukatı Avukat Şeyda Yıldırım, baba ve kızının buluştuğu anları paylaştı.

“Babası Efe Önbilgin tarafından teslim alındı”

Yıldırım fotoğrafı şu notla servis etti:

28.05.2024 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Sarıyer Çocuk Büro Amirliğince Marmara Çocuk Destek Merkezi’ne teslim edilen Ayşe İstanbul 4. Aile Mahkemesi ve İstanbul 3. Çocuk Mahkemesi’nin 14.06.2024 tarihli kararları doğrultusunda az önce babası Efe Önbilgin tarafından teslim alındı. Devam eden yargılama süreçleri ve mevcut yayın yasağı kararları nedeniyle sadece bu kadar bilgi vermekle yetiniyor ve mutluluğumuzun resmini sizlerle paylaşmak istiyorum. Başta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Marmara Çocuk Destek Birimi, değerli hocalarımız, tüm personel ve Ayşe’nin üstün yararı için emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Henüz hiçbir şey bitmiş değil ama bugünün Ayşe’nin yeni hayatının ilk günü olması ve önündeki uzun yıllarda yüzünün hep gülmesi tek dileğimizdir…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x